Prekės
Kita (148)

Peilis Vikingų, stilizuotas.

Kaina: 59,99 €
Turime
Trumpas aprašymas

Peilio ilgis – apie 21 cm, geležtės ilgis – apie 9 cm, storis - apie 4 mm.

Peilis nukaltas iš U8 markės anglinio plieno. Geležtės nuolydis formuojamas peilio kalimo proceso metu. Geležtė tolygiai plonėja nuo penties iki pat ašmenų. Peilio geležtė yra užgrūdinta tokiu būdu, kad plienas išlaikytų savo plastiškumą ties pentimi ir būtų labiausiai užgrūdintas ašmenų srityje. Tokiu būdu geležtė nelūžta net esant didesnėms šoninėms apkrovoms, o ašmenys ilgai lieka aštrūs. Peilio rankena labai paprasta ir patogi. Bet dėl savo įmantrios konstrukcijos yra unikali. Kitaip tariant, paprastai tobulą rankeną.

Peilio dėklas pagamintas iš natūralios odos ir pagražintas baltų ženklais. Ant dėklo užvyniotas natūralios odos dirželis, kuris suteikia ne tik puošnumo, bet juo peilį galima prisitvirtinti ant juosmens, pasikabinti ant kaklo ar prisitvirtinti prie kuprinės.
  

Detalės

Apie stilizuotus vikingų peilius.

Kiekvienas mūsų parduodamas kaltinis, stilizuotas vikingų peilis yra unikalus, rankų darbo.

Panašūs skandinaviški kaltiniai peiliai buvo kalami nuo geležies amžiaus iki šių dienų. Peiliai buvo naudojami valgant, maisto ruošoje, kailių ruošimo ir kituose kasdienės buities darbuose. Vikingų klestėjimo epochos metu VIII-XII amžiuje panašaus tipo peiliai buvo atgabenti vikingų ir į Baltijos jūros šiaurinę ir rytinę pakrantes.


Gaminant šiuos kaltinius peilius savo amatą puikiai išmanantis meistrai norėjo išlaikyti kuo daugiau istorinio autentiškumo ir suteikti peiliams šiuolaikiško funkcionalumo, ergonomijos ir patrauklios išvaizdos.

Iš plieno peilį nukalė ir grūdino kalvis Martynas Stankus. Peiliams odinius dėklus kūrė ir gražino Robertinas Griebliauskas. Idėjos sumanytojas ir vystytojas – Olegas Čencovas.

Write Your Own Review
You're reviewing:Peilis Vikingų, stilizuotas.